SÖNDÜRÜLMEYEN MANGAL 2 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Akçay beldesinde, evin bahçesinde yaktıkları mangalı ısınmak için yattıkları odaya alan 2 kişi zehirlenerek hayatını kaybetti.

SÖNDÜRÜLMEYEN MANGAL 2 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ
Balıkesir'in Edremit ilçesi Akçay beldesinde, evin bahçesinde yaktıkları mangalı ısınmak için yattıkları odaya alan 2 kişi zehirlenerek hayatını kaybetti.

  Manisa’nın Soma ilçesinden ev almak için Akçay’a giden emekli İsmail Özlen (54) ile emekli Şemsettin Uysal (49), kaldıkları evde akşam saatlerinde mangal yapıp yemek yedi. Bir dönem Tes-İş Sendikası Soma Şube Başkanlığı'nı yapan İsmail Özlen ile Ege Linyitleri İşletmesi'nde (ELİ) şoförlük yaptıktan sonra emekli olan Şemsettin Uysal, yemek yedikten sonra bahçedeki mangalı söndürmeyerek evin içine aldı. Akçay'da evi bulunan Özlen’in, arkadaşı Şemsettin Uysal'a da yazlık ev almak için beldeye getirdiği öğrenildi. İkizçay Mahallesi'nde apartman şeklindeki Somalılar Sitesi'ndeki evin yatak odasına konulan mangaldan çıkan karbon monoksit gazları 2 arkadaşı zehirledi. Satın alınacak olan eve aracı olduğu sanılan Ayhan Çengel, İsmail Özlen ve Şemsettin Uysal’dan haber alamayınca durumu polise bildirdi. Polis ekipleri Somalılar Sitesi'ne geldiklerinde çaldıkları kapının açılmaması üzerine itfaiyeye haber verdi. İtfaiye merdiveni sayesinde 3'üncü kattaki eve balkondan giren polis, Özlen ve Uysal'ın cansız bedenlerini buldu. Yapılan ilk inceleme sonrasında, Özlen ve Uysal’ın mangaldan çıkan gazdan zehirlenerek yaşamlarını yitirdiği belirlendi.

  İsmail Özlen'in cenazesi bugün öğle namazından, evli ve 2 çocuk babası olan Şemsettin Uysal'ın cenazesi de ikindi namazından sonra toprağa verilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2013, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER