E-87 KARAYOLU’NU TRAFİĞE KAPATTILAR

Sık sık kazalar yaşanan E-87 Karayolu’na battı-çıktı geçiş isteyen Belediye Başkanı ve vatandaşlar E-87 Karayolu’na trafiğe kapatıp açıklama yaptı

E-87 KARAYOLU’NU TRAFİĞE KAPATTILAR

Sık sık kazalar yaşanan E-87 Karayolu’na battı-çıktı geçiş isteyen Belediye Başkanı ve vatandaşlar E-87 Karayolu’na trafiğe kapatıp açıklama yaptı.

  Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı turistlik Altınoluk beldesinin içinden geçen E-87 Karayolu’nda yaşanan trafik kazalarının önüne geçmesi amacıyla yola battı-çıktı geçit isteyen belde sakinleri, Belediye Başkanı Hasan Özpolat ile birlikte eylem yaptı. Altınoluk Belediyesi hizmet binası önünde toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, karayolunda durdu ve alkışlarla protesto yapmaya başladı. Belediye Başkanı Hasan Özpolat ve beraberindekiler, sloganlar atarken, belediye zabıta memurları da araçları durdurdu. Yaklaşık 3 kilometrelik araç konvoyu oluşan yolda yol yapım çalışması da gerçekleştiriliyor.

  Yaklaşık 15 dakika araç trafiğine kapalı kalan yolda açıklama yapan Belediye Başkanı Hasan Özpolat, yolda sık sık kazaların yaşandığını söyleyerek, “Bu yolda bir battı-çıktı geçit yapılmasını istiyoruz. Yoksa kazalar yaşanmaya devam edecek. Yol yapım çalışmaları devam ederken bu çalışmayı da yapabilirler” dedi.

  Yapılan açıklamanın ardından kalabalık grup alkışlar eşliğinde yoldan çekildi. Yolda bekleyen araçlar da, zabıta ekiplerinin yolun açılmasıyla birlikte yollarına devam etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER