MESUT ERGİN’E VEFALI ZİYARET

MESUT ERGİN’E VEFALI ZİYARET
Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinde, geçtiğimiz 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Küçükköy Belediyesi tarafından kendisine akülü tekerlekli sandalye armağan edilen 18 yaşındaki Damla Arslan, önceki gün Belediye Başkanı Mesut Ergin’i makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

  Doğuştan engelli olduğu öğrenilen genç kızın; kendisine akülü tekerlekli armağan etmesinin yanı sıra ikamet ettiği evin çevresindeki yolları da bakım onarımını gerçekleştiren Başkan Mesut Ergin’e çalışmalarından dolayı şükranlarını ilettiği gözlendi. Engelli genç kızın yıllarca dört duvar arasındayken, akülü sandalyesi ile artık kendi başına gezebildiğini ve tadilat yapılan belde yollarından rahatlıkla dolaşabildiğini kaydetmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

  Zaman zaman duygusal anlarında yaşandığı ziyaretin ardından görüşlerini dile getiren Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin, beldede yapmış oldukları tüm projelerde engelli vatandaşları da gözeterek hareket ettiklerinin altını çizdi. Ergin, “Engellilerin toplumsal yaşamlarını kolaylaştıracak, umuda yolculuklarının yanı sıra geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak koşul, ortam ve olanakların oluşturulması sosyal belediyeciliğin en önemli önceliklerinden biridir. Küçükköy Belediyesi olarak bizim de öncelikli amacımız bu temelde yükselmektedir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2013, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER