EDİP UĞUR’DAN ZİYARET

EDİP UĞUR’DAN ZİYARET
Balıkesir’in Ayvalık ilçesini ziyaret AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ev Balıkesir Milletvekili Edip Uğur, partisinin üyeleri ve Ayvalık Ticaret Odası yöneticileriyle buluştu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Edip Uğur’un, beraberinde Ak Parti Balıkesir İl Başkan Yardımcıları Osman Sünnetçi ve Fahri Konuk ile birlikte Edremit Körfezi’nin ilçelerine yönelik gerçekleştirdiği ziyaretin önceki günkü etabı Ayvalık oldu.

Ayvalık’ta; Ak Parti İlçe Başkanı Melih Çakırca ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra Küçükköy ve Altınova belde teşkilatları başkan ve yöneticileri tarafından karşılanan Edip Uğur, partililerle bir süre ülke gündemi hakkında gelişen olaylar hakkında bilgiler verdi.

3 Mart’ta Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Edremit’e geleceğini hatırlatan Uğur, Başbakanın en iyi şekilde karşılanması için Ayvalıklı partililerden de destek istedi.

Ziyarette; Ayvalık ve çevresinde yaşanılan sorun ve sıkıntıları dile getiren partililerin anlattıklarını satır satır not eden Edip Uğur’un anında telefonlarla gerekli kurumların müdürleriyle görüşerek sorunların ivedilikle çözümlenmesine katkı vermeye çalıştığı gözlendi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur’dan; Ayvalık’a bağlı Altınova beldesinde tarımla uğraşan çiftçi ve köylülerin tarlalarından bekledikleri kazancı sağlayamaması nedeniyle bölgede farklı tarım ürünü yetiştirme arayışında olduğu vurgulanırken, bölgede devlet desteklerinin sağlanılmasıyla İstiridye Mantar’ı yetiştiriciliğinin de yapılabilmesinin mümkün olabileceği kaydedildi.

Altınova’da özel bir mülkiyet olan antik ve bir süre önce Balıkesir Üniversitesi bünyesindeki arkeologlar tarafından kazılarında yapıldığı höyükte yarım kalan çalışmaların sürdürülmesinin de istenildiği toplantıda Ayvalık genelinde yaşanılan ekonomik olumsuzlukların giderilmesi için de çözüm yollarının arandığı gözlendi.

 

UĞUR’UN AYVALIK ZİYARETİNİN İKİNCİ DURAĞI ATO OLDU

Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanlığında partilileriyle yaptığı görüş alışverişinin ardından, Ayvalık Ticaret Odası’na geçen Edip Uğur ve beraberindeki Ak Partililer, burada ATO Başkanı Rahmi Gençer ve ATO yöneticileri tarafından karşılandı.

ATO Başkanı Gençer’in çabalarıyla bir süre önce Ayvalık Ticaret Odası bünyesinde hayata geçirilen, Duyusal Analiz Laboratuarı ile Zeytin Müzesini gezen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Edip Uğur, nostalji yaşadığını kaydederek böylesi bir müzeyi Ayvalık’a kazandırdığı için Rahmi Gençer ve ekibine teşekkür etti.

Duyusal Analiz Laboratuarı ve Zeytin Müzesindeki incelemelerinin ardından, ATO toplantı odasına geçen Edip Uğur, Ayvalıklı sanayicilere Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla birlikte Ayvalık’ın yatırımlardan daha fazla yararlanabileceğini ve yasayla birlikte elde edilecek avantajları anlattığı gözlendi

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2013, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER