HABER OLAN KEÇİLER ÇALINDI

HABER OLAN KEÇİLER ÇALINDI

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Altınova beldesinde, bir çiftçinin tanıttığı zana cinsi 2 keçi çıkan haberlerden sonra çalındı.
  Merkez Mahallesi Ahmet Balkanlı Sokak’ta oturan Mardinli Mehmet Şefik Cebe, “Yıllardır saanen keçisi besliyordum. Fakat zana keçisinin daha verimli olduğunu duymuştum. Bakmaya başladım. Bahçeye ektiğim ekinlerle beslediğim zana keçilerinin her birinden günde 4-5 litre arasında süt almaya başladım. Üstelik çok uysal hayvan olarak biliniyorlar.  Kısa sürede 20 adet olan sürümü ikiye katlamayı hedefliyordum”dedi.
 Nazara geldiğini anlatan Cebe, “Daha çok insan yararlansın diye açıklamada bulunmuştum. Gazetelerde zana keçileriyle ilgili haberden sonra çok sayıda insan bana geldi. Bu cinslere nasıl sahip olacaklarını sorarak, fikir almaya başladılar. Hatta bazılarına eşli yavrularından satacakken, 2 adet yavrulu keçi çalındı. Günde 4-5 litre süt veren ve yavruları tüm aramalarıma rağmen bulamadım. Keçiler bizim evimizin geçim kaynağıydı, hala arıyoruz” diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2013, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER