“Tekno-Girişimci Gençlik Zirvesi” başlıyor

“Tekno-Girişimci Gençlik Zirvesi” başlıyor

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi koordinesinde gerçekleştirilen “Tekno-Girişimci Gençlik Zirvesi” başlıyor.

Erasmus+ Programı Gençlik Diyalogu kapsamında desteklenen ve lise ve üniversite çağındaki genç neslin 21. Yüzyıl becerileri doğrultusunda geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçlayan Tekno-Girişimci Gençlik Zirvesi, 23 Kasım 2021 Salı günü saat 09.00’da Avlu Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan açılış programı ile başlayacak olup gün boyu çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan projede, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü,  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi ortak olarak yer almaktadır. Proje kapsamında gerçekleştirilecek tüm ekinlikler ücretsiz olup lise ve üniversite öğrencileri, mezunlar, genç girişimciler, öğretmenler ve konuya ilgi duyan kişilerin katılımına açık olduğu açıklandı.

Projenin ilk etkinliği olarak 2-6 Kasım 2021 tarihleri arasında Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleşen ulusal çalıştaya, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bolu, Eskişehir, İzmir, İstanbul, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Tokat ve Van illerinden 126 lise ve üniversite öğrencisi katılmıştı.

Projenin ana faaliyeti olan Tekno-Girişimci Gençlik Zirvesi (StartITup’21) 23-26 Kasım 2021 tarihleri arasında Avlu Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Zirvede her gün 09.00-14.30 saatleri arasında konuşma ve panel, 14-30-17.30 saatleri arasında kariyer günü, seminer ve atölye çalışması etkinlikleri gerçekleştirilecek.

32 adet stant, 20 atölye, 3 seminer ve 3 yarışmanın düzenleneceği; yarışmacıların çeşitli hediyelerle ödüllendirileceği “Tekno-Girişimci Gençlik Zirvesi” nde, Günlük 500’ün üzerinde katılımcı ile toplamda 3000’e yakın genç, karar alıcılar ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunma fırsatı bulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER