SEL MAĞDURLARI YOL KAPATTI

SEL MAĞDURLARI YOL KAPATTI
SEL MAĞDURLARI YOL KAPATTI

 Balıkesir’in Edremit ilçesinde yaşanan sel felaketinde evleri zarar gören Akçay sakinleri, maddi ve manevi destek beklediklerini söyleyerek karayolunu trafiğe kapattı.
Akçay beldesinde evleri ve araçları selden zarar gören yaklaşık 30 kişilik grup, istedikleri yardımı göremediklerini ileri sürerek Balıkesir’i Çanakkale’ye bağlayan E-87 karayolunun tek şeridini trafiğe kapattı. Sokaklardan topladıkları çöp konteynerlerini yola dizen mahalle sakinleri, 10 dakika boyunca yolda eylem yapıp alkış tuttu. Durmak zorunda kalan bazı araç sürücüleri, öfkeli mahalle sakinleriyle tartıştı. Tartışma kavgaya dönüşmeden engellenirken, yolu trafiğe açan mahalleli, yetkililerden maddi ve manevi destek beklediklerini söyledi.
Bölgenin afet bölgesi ilan edilmesini istediklerini ifade eden öfkeli vatandaşlar, “Biz yardım bekliyoruz. Mahallemiz ana yol kenarında. Ana yol kenarındaki su giderleri zayıf kaldığı için sulara gömüldük. Evlerimiz ve araçlarımız zarar gördü. Yatacak yerimiz bile yok. Maddi olmasa da manevi destek görmek istiyoruz. Hiç kimse gelip, 'Geçmiş olsun' demedi. Biz çok mağduruz. Yetkililer sesimizi duysun diye böyle bir eylem yaptık. Bize yardım edilsin” dedi.  Eylemci grup, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.(İHA)
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2013, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER