BÖYLE MARADONA AŞKI GÖRÜLMEDİ

BÖYLE MARADONA AŞKI GÖRÜLMEDİ
Arjantinli yıldız futbolcu Maradona’nın hayranı olan bir baba, 3 çocuğuna Diego, Armando ve Maradona isimlerini verdi. 
  Almanya'da doğup uzun yıllar gurbetçi olarak kalan Tekin Şentürk isimli Türk vatandaş, eşi Sevcan ve çocuklarıyla, yaklaşık 6 ay önce kesin dönüş yaptıkları Altınoluk'ta yaşamını sürdürmeye başladı. Almanya'ya gidip gelmeye devam eden Şentürk, küçüklükten beri Arjantinli futbol yıldızı Maradona'nın büyük hayranı olduğunu söyleyerek, maçlarını merakla ve heyecanla izlediğini söyledi.
  Maradona’dan başka bir futbolcu tanımadığını söyleyen Şentürk, “Maradona gerçekten 10 numara oyuncu. Evlenmeden önce çocuklarımın ismini Maradona koyacağıma karar verdim. Allah dualarımı kabul etti, 3 erkek çocuğum oldu. Şu anda 7 yaşında olan ilk oğluma 'Diego Muhammed', 2 yaşındaki ikinci çocuğuma 'Armağan Armando', henüz 20 günlük olana da 'Alptekin Maradona' ismini koydum. Üçünün de doğumu Almanya. 20 günlük bebeğin doğumu için Almanya'ya gittik. Duyanlar önce şaşırıyor, sonra çok hoşlarına gidiyor. 'Bir Türk olarak bu isimleri koymak çok güzel' diye yorumlar alıyorum. Şu ana kadar kötü bir tepki hiç almadım. Birçok kişi, 'bunu yapmak cesaret ister' diyor. Ben Galatasaray taraftarıyım. Maçlarını da takip ediyor, takımı beğeniyorum” diye konuştu.
  Tekin Şentürk, çocuklarının isimleri konusunda sıkıntı yaşamadığını söyleyerek, “Pişman olup olmadığımı soruyorlar. Halen Maradona hayranıyım. Pişman da değilim. Çocuklarımın çok güzel isimleri var dedi.
  Tekin Şentürk’ün eşi Sevcan Şentürk'te, çocuklarının isimlerinden dolayı herhangi bir olumsuz tepki almadıklarını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2013, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER