DEVLET YARALARI SARACAK

DEVLET YARALARI SARACAK

 - AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI UĞUR AFET BÖLGESİNDE 
  - BALIKESİR MİLLETVEKİLİ VE AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET EDİP UĞUR, AFET BÖLGESİNE İLK ETAPTA 250 BİN TL YARDIM GÖNDERİLDİĞİNİ VE HASAR TESPİT ÇALIŞMALARININ SÜRDÜRÜLDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan ve AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı ile birlikte, Edremit ilçesinde yaşanan sel felaketi bölgesinde incelemelerde bulundu. 
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı A. Edip Uğur, Balıkesir Milletvekili  Cemal Öztaylan, AK Parti İl Başkan Mahmut Poyrazlı, AK Parti İlçe Başkanı Harun Yüzüak ve AK Parti Belediye Meclis üyelerinden oluşan kalabalık heyet, ilk olarak Kaymakam Osman Tunç’u makamında ziyaret ederek, Edremit ve beldelerinde yaşanan sel felaketi hakkında bilgi aldı. Uğur sel felaketi yaşanan bu bölge için ilk etapta 250 bin TL gönderildiğini söyleyerek, hasar tespiti çalışmaları tamamlandıktan sonra tüm yaraların sarılacağını ifade etti. Daha sonra Edremit Belediyesi’ne giden Edip Uğur, Fatih Çağlar’ı makamında ziyaret ederek bilgi aldı.
  Başkan Vekili Çağlar, “Alt yapı eksikliğimiz var. Buna çarpık yapılaşma ve imarı da katarsak felaket kaçınılmaz olur. Bunu açıkça itiraf ediyorum Edremit’in alt yapısında büyük bir eksiklik var. Kaz Dağları’ndan gelen suyu zarar vermeden denize akıtmak için Endüstri Meslek Lisesi’nin hemen yanında bulunan Kanlı Dere’de Devlet Su İşleri Müdürlüğü’ne ıslah çalışmaları için başvuruda bulunduk. Ancak gelip ilgilenilmedi. İda Park’ın orada menfez yapılması için DSİ’nin görüşlerini istedik. Bu konu ile ilgili proje hazırlattık ancak bir yanıt alamadık. Hal böle olunca da göz göre göre felaket kaçınılmaz oldu” dedi.

  “ÖNCE TESPİTİMİZİ TAMAMLAYALIM SONRA NE GEREKİRSE YAPILIR”
  Daha sonra Edip Uğur ve beraberindekiler 15 aracın çöken duvar altında kaldığı Kahramanlar Sitesi’ne giderek burada incelemelerde bulundu. Edip Uğur, bölgenin afet bölgesi ilan edilip edilmeyeceği sorusuna, “Bizler bölgede inceleme yapacağız. Durum tespiti sonrası karar vereceğiz. Ateş düştüğü yeri yakar. Önce tespitimizi tamamlayalım sonra ne gerekirse yapılır” dedi.
  Daha sonra heyet, Akçay Pina Deresi civarında inceleme yaptı. Vatandaşlar, Akçay Cemil Temel Mahallesi Pina Deresi civarında oturan herkesin evlerini su bastığını söyleyerek, yetkililerin ilgisizliğinden yakındı.
  Daha sonra Güre beldesine giden heyet, Belediye Başkanı Kamil Saka’yı makamında ziyaret ederek bilgi aldı. Güre İskele Mahallesi sakinleri yaşadıkları felaketi Edip Uğur ve Cemal Öztaylan’a anlatarak, “Burada alt yapı yok. Bize yürüyüş yolu yapacaklarına alt yapı yapsınlar. Günlerdir sele maruz kalan camimizi temizleyemedik. Camide namaz bile kılamıyoruz” dedi.
  Güre sakinlerinin, Güre’deki alt geçidin menfez haline dönüştürülüp dağdan gelen suyun denize akıtılması için kullanılabileceğini ifade etmesi üzerine Edip Uğur, Karayolları Müdürlüğü yetkililerine, “Bu alt geçidin menfez olarak kullanılıp kullanılamayacağını inceleyip bana rapor edin” dedi.
  Daha sonra Zeytinliye geçen Edip Uğur ve beraberindeki heyet, bölgede incelemelerini sürdürdü.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2013, 20:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER