EDREMİT’TE ‘ASKIDA EKMEK’ SEVİNDİRİYOR

EDREMİT’TE ‘ASKIDA EKMEK’ SEVİNDİRİYOR
 EDREMİT’TE ‘ASKIDA EKMEK’ DAR GELİRLİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR
 
  
İsmail İrgörücü'nün haberi..
 
 Balikesir’in Edremit  ilçesinde fırın sahibi bir ilki gerçekleştirerek, “Askıda Ekmek” uygulaması ile ihtiyaç sahibi kişilerin her gün ekmek ihtiyacını karşılamaya başladı.
  Cennetayağı Mahallesi’nde Bekiroğlu Ekmek Fırını’nda başlatılan “Askıda Ekmek” uygulamasına ilgi büyük oldu. Fırın işletmecisi Yeliz Yasak hazırladıkları tabelada,  Kendinize alırken, bir ekmek de ihtiyaç sahibine al. Biz sizin adınıza verelim kimse ekmeksiz  kalmasın yazısı ile vatandaşların yardımlarını topladıklarını söyledi.
  Yasak, “Osmanlı dönemindeki  fakir insanların ekmek ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılan bu uygulamayı tekrar hayat geçirmek istedik. Uygulamada yardım yapan ile alan birbirini görmüyor. Günde 60 vatandaşın bu şekilde ekmek ihtiyacını karşılıyoruz. Yardım etmek isteyen Altınoluk’tan, Akçay’dan Edremit’in en ucra köşesinden insanlar geliyor. İhtiyaç sahibi ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarda ekmeğini çöp yada başka bir yerden temin yerine, hijyenik ortamdan fırından ekmek alabilmesinin mutluluğunu yaşıyor.”diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2013, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER