EDREMİT’TE YENİ DALGA OPERASYON

CUMHURİYET SAVCILIĞI YAKLAŞIK 3 AYDIR SÜRDÜRDÜĞÜ SORUŞTURMAYI TAMAMLADI. SABAH SAATLERİNDE DÜĞMEYE BASTI. BELEDİYE İMAR’DA GÖREVLİ 4 KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI. İMAR KOMİSYONUNDA GÖREVLİ MECLİS ÜYELERİNİNDE İFADELERİ ALINDI

EDREMİT’TE YENİ DALGA OPERASYON
Edremit’te belediye yine Cuma günü, ancak bu kez sabah değil, saat: 10:00’da düzenlenen operasyonla sarsıldı.

Yaklaşık 3 aydır, onlarca iş adamının ifadelerini alan Edremit Cumhuriyet Savcılığı talimatı ile polis düğmeye bastı. KOM ekipleri,  4 kişiyi göz altına aldı. İmar komisyonunda görevli meclis üyelerinin de ifadelerinin alındığı öğrenildi.

 Operasyon sırasında Balıkesir'de olduğu öğrenilen Edremit Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar'ın da Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği'ne gelerek ifade verdikten sonra ayrıldığı öğrenildi.

 Polisin 3 aydır onlarca iş adamının ifadesini aldığı biliniyordu. Gözaltında bulunan şüphelilerin polisteki sorgularının ardından mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

  Konu ile ilgili olarak savcılık tarafından açıklama yapılmadığı için, kişilerin hangi nedenle gözaltına alındığı ve kesin gözaltında bulunan kişi sayısıda bilinmiyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2013, 22:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER