EDREMİT'TE SEL NEDENİYLE 2 LİSEDE EĞİTİM VERİLEMİYOR

 EDREMİT'TE SEL NEDENİYLE 2 LİSEDE EĞİTİM VERİLEMİYOR
 - EDREMİT'TE SEL NEDENİYLE 2 LİSEDE EĞİTİM VERİLEMİYOR
 
  Balıkesir’in Edremit ilçesinde, sel felaketinde eğitim kurumlarıda büyük zarar gördü. Zarar gören 9 okuldan 7'sinde bir günlük aradan sonra eğitim ve öğretim başlarken, 2 lisede hala eğitim verilemiyor. ,
  Su baskınları nedeniyle Pazartesi günü, Şehit Hamdibey İlköğretim, Cumhuriyet İlköğretim, Anadolu Lisesi, Güre Atatürk İlköğretim, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim, Mevlana Ortaokulu, Endüstri Meslek Lisesi, Naim Süleymanoğlu İlköğretim ve Gazi İlköğretim okulları öğrencilerine 1 günlük tatil verilmişti.
  Ancak büyük hasarın meydana geldiği Anadolu Lisesi ile Endüstri Meslek Lisesi’nde eğitime başlanamadı.
  Kadıköy’de bulunan Anadolu Lisesi’nde elektrik trafosu, kalorifer kazanının patladığı motorlarının zarar gördüğü, kömürlerin sular altında kaldığı, içme suyu tesisatı, hidroforlar, havalandırma tesisatının büyük oranda zarar gördüğü ve yemek verilen mutfakta ise hasarın büyük olduğu öğrenildi.
  Kaymakam Osman Tunç, ilçe genelinde çalışmaların halen sürdüğünü söyleyerek, ''Anadolu meslek ve endüstri meslek liselerinde eğitim verilemiyor. Elektrik ve temiz su sorunu bulunan bu okullardaki sıkıntıları en kısa sürede gidermeye çalışıyoruz. Sorunlar çözülürse, yarın eğitim devam edilecek, aksi halde bir gün daha ara verilecek'' dedi.
  Temizlik çalışmaların hummalı bir şekilde sürdüğünü belirten okul yetkilileri, “Arkadaşlarımız büyük bir özveri içerisinde evlerine bile gitmeden çalışıyorlar. Suyun yüksekliği okulumuzda 2 metrenin üzerindedir. Teknik aletlerimizin hepsi zarar gördü”diye konuştular.(İHA)
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2013, 20:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER