KAZADA ÖLEN BİNNUR'UN SIRASINA ÇİÇEK KOYDULAR

 KAZADA ÖLEN BİNNUR'UN SIRASINA ÇİÇEK KOYDULAR

 - ARKADAŞLARI MANİSA’DA KAZADA ÖLEN BİNNUR'UN SIRASINA ÇİÇEK KOYDULAR

 
 Askerde olan abisinin yemin töreni için gittiği Manisa’da trafik kazasında yaşamını yitiren 15 yaşındaki Binnur Özçetin’in arkadaşları sınıfta oturduğu sırasına resmini koyarak, çiçeklerle donattılar. 
  Kız Meslek Lisesi 9. sınıf öğrencisi Binnur Özçetin için gözyaşı döken sınıf arkadaşları, “Şoförün dikkatsizliği, biz birbirlerini deliler gibi seven arkadaşımızı bizden aldı. Sınıfımızdaki sırası boş kaldı. Bizde eskiden sırasında çekildiğimiz resimlerimize bakarak teselli bulmaya çalışıyoruz. Onu unutamayacağız. Hayatının baharında yaşadığı elim bir kaza onu bizden aldı.”dediler.
 Bilndiği üzere kaza hafta sonu Ayşe ve baba Mehmet Özçelik yanlarına kızları Binnur Özçetin’i de alarak Balıkesir’in Edremit ilçesinden Manisa’nın Kırkağaç ilçesine gittiler. Burada 6. Jandarma Komando Er Eğitim Alayı’nda ağabeyinin yemin törenine katılan asker yakınlarına birlik çıkışı, Çamlık mevkisinde yaya olarak gitmekte olan Soma istikametinden Kırkağaç istikametine gitmekte olan A.M.'nin kullandığı 34 TM 1614 plakalı otomobil çarpmıştı. Kazada, asker S.Ö. (20) ve S.D. (28) yaralanırken, Binnur Özçetin (15) doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Binnur’un ölüm haberi duyan Edremit’te ateş düşerken aile yakınları ve kız meslek lisesinde okuyan sınıf arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Binnur, tabutuna konan gelin duvağıyla getirildiği Darsofa Camii’nde kılınan öğle namazına müteakip gözyaşları arasında toprağa verilmişti. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2013, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER