KÖRFEZ SPORTİF HAVACILIK KULÜBÜ KURULDU

KÖRFEZ SPORTİF HAVACILIK KULÜBÜ KURULDU
Balıkesir’in Edremit Körfezi’nde bölgesel havacılığın oluşturulması, tabana yayılması ve bölge turizmine katkı sağlaması amacıyla Körfez Sportif Havacılık Kulübü kurulduğu açıklandı.

  Körfez Sportif Havacılık Kulübü, Adrina isimli otelde yaptığı basın toplantısı ile kulübün oluşturulduğunu açıkladı ve yönetim kurulunu tanıttı. Kulüp Başkanı Profesör Doktor Cevdet Denizer Körfez Sportif Havacılık Kulübü'nün kuruluşunun kamuoyuna duyurulması amacıyla gerçekleştirilen toplantıda yaptığı açıklamada, “Kulübümüzün vizyonu içerisinde pilotaj eğitimi komşu ülkelerle havacılık alanında işbirliği ve gençlere mesleki ve amatör havacılık ruhunun kazandırılması. Ayrıca bölgede 2012'de başlattığımız MYSİA Havacılık festivalini geleneksel hale getirip, her sene gerçekleşmesini sağlayıp festivalimizi uluslararası havacılık takvimine girmesini sağlamak ve bu doğrultuda bölgemize katma değer sağlamak” dedi.

  Toplantıya, Edremit Kaymakamı Osman Tunç, Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Edremit Ticaret Odası Başkanı Mehmet Ertaş, Edremit Ticaret Borsası Başkanı Tarkan Denizer de katıldı. Körfez Sportif Havacılık Kulübü Yönetim Kururlu Üyesi Turizmci Adem Kuşçuoğlu ise kulüp olarak bölgede bir sivil havacılık okulu açacaklarını bildirdi. Körfez Sportif Havacılık Kulübü ayrıca Hava taksi hizmeti ve sportif havacılık faaliyetleri ile çalışmalarına başlayacak. Kulüp yönetimi 2012 yılında ilk kez Edremit Ticaret Odası ana sponsorluğunda gerçekleştirilen MYSIA Havacılık Festivalinin ikincisinin yapılacağı tarihlerin 5- 6- 7 Temmuz 2013 olarak belirlendiğini de duyurdu. Körfez Sportif Havacılık Kulübü'nün Edremit Körfezi'nde turizm ve ekonomiye büyük katkı sağlayacağı tahmin ediliyor. Edremit Kaymakamı Osman Tunç, Körfez Sportif Havacılık Kulübü'nün Edremit'e büyük prestij sağlayacağını kaydetti.

  Körfez Sportif Havacılık Kulübü yönetimi şu isimlerden oluştu: Havacılık Kulübü kuruldu.

Kulüp Başkanı Profesör Doktor Cevdet Denizer, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Profesör Doktor  Abdullah Soykan, Adem Kuşçuoğlu, Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk, Pilot Ali Kağnıcı, Pilot Ali Mutlu, Pilot Atilla Hacı Süleymanoğlu, Pilot Fahrettin Tanınmış, Pilot Fatih Topuz, Pilot Murat Keleş, İbrahim Atış, Lütfü Özbey, Nuri Güneş, Dr. Semih Aydın, Pilot Suat Sümer, Pilot Suat Şimşek ve Pilot Turgut Kulaçoğlu.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2013, 22:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER