PLASTİK CERRAHI GÖREVİNE BAŞLADI

Başhekim Acar, hastanede olmayan branş dalında Edremitlilere müjde vererek, Artvin Devlet Hastanesi’nden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi dalında Opr. Dr. Fatih Söylemez’in atanarak göreve başladığını bildirdi.

PLASTİK CERRAHI GÖREVİNE BAŞLADI
EDREMİT DEVLET HASTANESİ’NE PLASTİK CERRAHI ATANDI
 
  Balıkesir Edremit Devlet Hastanesi’nde sevklerin önüne geçilmesi ve halka yerinde hizmet amacıyla, olmayan dallarda poliklinik açılması ve doktor açığının giderilmesi için çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğü açıklandı.
  Hastane yöneticisi (Başhekim) Dr. M. Atahan Gürkan Acar, hastanede olmayan branş dalında Edremitlilere müjde vererek,  Artvin Devlet Hastanesi’nden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi dalında Opr. Dr. Fatih Söylemez’in atanarak göreve başladığını bildirdi.
  Opr. Dr. Fatih Söylemez ise, “Bu branş deri altı, kas, tendon ve iskelet sisteminde çeşitli nedenlerle oluşan doku eksiklileri ve şekil bozukluklarının düzeltilmesi ile uğraşan bir daldır. Plastik cerrahinin uğraş alanları olan yarık damak-dudak onarımı, herhangi nedenle oluşan doku kayıpları ve yara izlerinin tedavi edilmesi, el cerrahisi ve mikro cerrahi, yüz kemik kırıklarının tedavisi, aşırı büyük memelerin küçültülmesi, kanser nedeniyle meme kaybı olan hastalara yeniden meme yapılması, burun ameliyatları, kronik yaralar (diyabetik ayak yaraları, yatak yaraları) ve yanıklar konularında Edremit halkına hizmet etmekten gurur duyacağım” dedi.(İHA)
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2013, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER