ZEYTİNLİ BELEDİYESPOR'A BÜYÜK CEZA

Zeytinli Belediyespor bir alt lige düşürülürken, maçlarını oynadığı stat 2013- 2014 sezonunun sonuna kadar maç oynanmayacak.

ZEYTİNLİ BELEDİYESPOR'A BÜYÜK CEZA

  Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(BASKF), Balıkesir’in adını ulusal medyada kötü yansıtan bu maçın ardından tarihi bir ceza verdi. Daha öncede saha dışı olaylarından dolayı sabıkalı Zeytinli Belediyespor bir alt lige düşürülürken, maçlarını oynadığı stat 2013- 2014 sezonunun sonuna kadar maç oynanmayacak. Maçta olaylara karışan 19 kişi de ceza kuruluna sevk edildi.

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF), geçtiğimiz hafta ülke gündemine şiddet olaylarıyla gelen Zeytinli Belediyespor- Barbaros Sefaspor maçıyla ilgili tarihi cezalar verdi. BASKF İl Tertip Komitesi, daha öncede sahasında olaylar yaşanan Zeytinli Belediyespor’u Barbaros Sefaspor karşısında çıkan olaylardan dolayı bir alt lige düşürdü. Ligden düşürmenin yanı sıra Zeytinli Belediyespor’un sahasını 2013-2014 sezonunun sonuna kadar kapatan ve 19 kişiyi ceza kurulan sevk eden  BASKF İl Tertip Komitesinin aldığı bu karar Türkiye’de bir ilk olarak gösteriliyor. Bu zamana kadar verilmiş en ağır ceza kararının alındığını ifade eden Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç, “ İl Tertip Komitesi’nin aldığı bu kararlar Türkiye’de bir ilktir. Biz ceza vermekten yana değiliz ancak bu yaşananlar karşısında kayıtsız kalamazdık. Suçlular mutlaka cezasını alacak. Balıkesir’i Türk basınında böyle kötü gösteren kişi ve kurumlara gereken cezayı vermiş bulunmaktayız. Zeytinli Belediyespor bir alt lige düşürülüp, 2013-2014 sezonun sonuna kadar sahasına hiçbir maç verilmeyecek. Biliyorsunuz Zeytinli Belediyespor bu maçtan öncede böyle olaylarla gündeme gelmişti. Burada bazı şeylerin değişmesi lazım. Radikal bir karar aldık ama bir daha böyle olayların yaşanmamasını istiyoruz. Disiplin Kurulu da maçlarda olaylara karışan 19 kişi hakkında karar verecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2013, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER